top of page
maxresdefault.jpg

                                               ЩО ТАКЕ БУЛІНГ? Булінг (від англ. to bull – переслідувати) – небажана агресивна поведінка дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною або групою дітей із метою приниження, залякування та демонстрації сили. Булінг відрізняється від сварки між дітьми тим, що:
1. Булінг супроводжується реальним фізичним чи психологічним насиллям: жертву висміюють, залякують, дражнять, шантажують, б'ють, псують речі, розповсюджують плітки, бойкотують, оприлюднюють особисту інформацію та фото в соціальних мережах.
2. У ситуації булінгу завжди беруть участь три сторони: той, хто переслідує (агресор), той, кого переслідують (жертва), та ті, хто спостерігають.
3. Булінг негативно впливає на всіх учасників, на їхнє фізичне та психічне здоров'я.
4. Булінг може виникати спонтанно, коли несподівано для себе дитина опиняється або в ситуації переслідування, або приєднується до переслідувача.
5. Якщо булінг відбувся, він може повторюватися багато разів.

Якщо виявлено випадок булінгу: Педагоги або інші працівники школи мають негайно зупинити будь-які прояви булінгу, повідомити керівника закладу. Директор має скликати засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслити подальші дії. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Служба у справах дітей. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції України.

Дитині важко впоратися з булінгом самотужки. Поговоріть із нею!

bottom of page